INFORMACE

aloe.info@email.cz
 

Aloe Vera Barbadensis Miller - nejkvalitnější druh Aloe Vera

 

Zázrak z pouště

Historie užívání rostliny Aloe Vera

Aloe Vera je považována za zázračnou rostlinu již po staletí. Už ve starém Egyptě byla známá svými účinky na zdraví, krásu a dlouhý život. Gel z Aloe užívala i královna Nefertiti nebo Kleopatra. Kryštof Kolumbus nevyplul na jedinou svou cestu bez Aloe Vera, kterou označoval jako „lékaře v květináči”. Mahátmá Gándhí používal Aloe nejen jako stravu během svých dlouhých půstů, ale také k pročištění celého těla. Jak pronesl sám Hippokrates, proslulý antický lékař: „Lékař pomáhá, ale příroda léčí.”

Aloe Vera – zázrak z pouště

Rostlina Aloe Vera na první pohled připomíná kaktus, patří ale k rostlinám liliovitým. Dorůstá do výšky 60 cm a má silný kmen s masitými světle zelenými listy s ostnatými okraji. Aloe Vera roste v horkých suchých zemích – hlavně v Mexiku, Na Kubě a Kanárských ostrovech. Aby dokázala přežít úmorná vedra a sucha, střádá ve svých listech jakési dávkovače vlhkosti.

Aloe Vera Barbadensis Miller – nejkvalitnější druh Aloe Vera

l když existuje asi 300 druhů rostliny Aloe Vera, z hlediska obsahu cenných látek a účinků je za nejkvalitnější považována Aloe Vera Barbadensis Miller. Tento druh využívá k výrobě svého nápoje společnost LR Health & Beauty Systems, s. r. o.

Léčivé účinky Aloe Vera

Aloe Vera bývá pro své výjimečné léčivé schopnosti nazývána rostlinou nesmrtelnosti. Výzkum prokázal, že účinky Aloe jsou neuvěřitelně obsáhlé. Gel bojuje proti všem druhům rozvíjejících se nemocí a současně posiluje imunitní systém a působí preventivně.