INFORMACE

aloe.info@email.cz
 

Aloe Vera Barbadensis Miller - nejkvalitnější druh Aloe Vera

 

ALOE VERA GEL

ALOE VERA GEL LIFE ESSENCE

Gel z Aloe Vera působí jako přírodní čistič (obsahuje saponiny), prochází tkání díky přítomnosti ligninu. Pracuje jako anestetikum v místech, kde je aplikován. Zmírňuje bolesti i hluboko pod povrchem těla, např. ve svalech, kloubních spojeních apod. Je baktericidní, pokud je aplikován ve vysoké koncentraci po několik hodin v přímém kontaktu s bakteriemi. Dokáže likvidovat viry a je fungicidní za stejných podmínek, jak je uvedeno výše. Je protisvědivý, redukuje krvácení, sráží teplotu zanícených částí těla. Je protizánětlivý, pracuje podobně jako steroidy, ale bez vedlejších příznaků. Působí jako přírodní zvlhčovač, dodává vlhkost všem vrstvám kůže. zvyšuje normální buněčné množení, čímž urychluje regenerativní fázi hojivého procesu. Roztahuje a čistí kapiláry (krevní cévy nejmenšího průměru), rozbíjí a stravuje mrtvou tkáň. Je výživný pro tělo a kůži, poskytuje širokou škálu vitamínů, minerálů, sacharidů, enzymů a aminokyselin. Je velmi efektivní při likvidaci virulentních druhů vaginálních trichomonád.
Jednotlivé uvedené účinky mohou být dosaženy pomocí jednoho nebo více léků. Většina z nich je na lékařský předpis, je drahá a má mnoho vedlejších příznaků. Aloe Vera poskytuje tyto účinky bez jakýchkoli známých vedlejších příznaků.

Vlastnosti Aloe Vera GELU

Čistý přírodní gel z listů rostliny aloe Vera (aloe barbadensis Miller) obsahuje více než 75 známých složek, které můžeme rozdělit do následujících skupin:

1) Vitaminy

Aloe Vera je bohatá na obsah všech vitaminů vyjma vitaminu D. Zvláště důležitým jsou antioxidanty - vitamin A (ve formě betakarotenu), vitaminy C a E. Aloe Vera dokonce obsahuje stopy vitaminu B 12 a je jedním z velmi mála rostlinných zdrojů tohoto vitaminu. Tento fakt je důležitý pro vegetariány a vegany. 

2) Enzymy 
Několik různých druhů těchto biochemických katalyzátorů při orálním použití pomáhá zažívání rozkládáním tuků a cukrů. Jeden z nich, bradykináza, pomáhá při zevní aplikaci Aloe Vera snižovat nadměrnou zánětlivost, a tím i bolest, zatímco další enzymy pomáhají strávit veškerou mrtvou tkáň na různých zraněních. Přítomny jsou rovněž lipázy a proteázy, které rozkládají potravu a podporují trávení. 
3) Minerály
K nejdůležitějším patří vápník, sodík, draslík, mangan, hořčík, měď, zinek, chrom a antioxidant selen. Ačkoli jsou minerály a stopové prvky potřebné pouze ve velmi malých množstvích, jsou nezbytné pro správnou funkci rozmanitých enzymových systémů v různých metabolických cestách. 
4) Cukry
Cukry jsou derivovány z lepkavé vrstvy mezi slupkou listu Aloe Vera a vnitřním gelem a jsou známy jako mukopolysacharidy, které příznivě ovlivňují imunitní systém a pomáhají detoxikovat organizmus. Aloe Vera obsahuje mono i polysacharidy, ale nejdůležitější jsou cukry s dlouhým řetězcem, mezi něž patří glukóza a manóza nebo glukomanany. Tyto cukry jsou vstřebávány celé přímo ze střeva (nerozložené jako ostatní cukry) a objevují se v krevním oběhu v té samé formě. Tento proces se nazývá pinocytóza. V krevním oběhu jsou potom schopny uplatnit imunoregulační účinek. Některé z těchto polysacharidů nejsou absorbovány, ale ulpí na jistých buňkách lemujících střevo a formují bariéru, která zabraňuje absorbci nechtěného materiálu. Tím vlastně zamezují možnosti vzniku syndromu průsaku střev (Leaking gut syndrome). V přípravcích k zevnímu použití patří cukry mezi nejdůležitější zvlhčovače. Jedním z nejvýznamnějších polysacharidů obsažených v Aloe Vera je Acemannon, nositel pozoruhodných antivirových kvalit. Vědecké výzkumy ukázaly, že posiluje přirozený obranný systém organizmu, a tím zastavuje postup HIV viru. 
5) Antrachiony
Dvanáct těchto fenolových sloučenin se nachází pouze ve vrstvě pericyklických trubiček pod vrchní slupkou listu. V malých množstvích, kdy se neprojevuje jejich projímavý efekt, pomáhají absorbci z gastrointestinálního traktu a mají antimikrobiální a protibolestivé účinky. Z některých nápojů pro zdraví jsou tyto substance odstraňovány kvůli možným břišním bolestem či průjmům, ale v malých množstvích jsou nesmírně prospěšné. Nejdůležitější z nich, aloin a emodin, působí jako účinné látky na tišení bolesti. Mají rovněž antibakteriální a antivirové vlastnosti. 
6) Lignin
Toto je sama o sobě nečinná substance, ale pokud je přítomna v zevních přípravcích, obdařuje Aloe Vera neobyčejnou penetrační schopností, takže ostatní složky mohou být absorbovány hluboko do kůže. 
7) Saponiny
Tyto mýdlové substance tvoří přibližně 3 % Aloe Vera gelu. Jsou schopné zajistit čistění organizmu a navíc mají silné antiseptické vlastnosti. Jednají velmi výkonně proti bakteriím, virům, plísním a infekcím vyvolaných kvasinkami, jako jsou např. kandidózy nebo afty. 
8) Mastné kyseliny
Cholesterol, campesterol, sisosterol a lupeol jsou hlavní rostlinné steroidy, které jsou důležitými protizánětlivými faktory. 
9) Kyselina salycilová 
Složka podobná aspirinu, která má protizánětlivé a antibakteriální vlastnosti. 
10) Aminokyseliny 
Tělo potřebuje 22 aminokyselin. Aloe Vera gel poskytuje podle dosavadních informací 20 z nich. Co je však ještě důležitější, poskytuje nám i všech osm esenciálních aminokyselin, které si organizmus nedokáže sám vyrobit.

KROMĚ VÝŠE POPSANÝCH SKUTEČNOSTÍ, MŮŽEME KOSTATOVAT, ŽE ALOE VERA, laicky řečeno (ale je to hezky pochopitelné, i když nevědecké) FUNGUJE JAKO KONÍČEK, NA KTERÉHO NASEDNOU VITAMÍNY A DOJEDOU DO BUŇKY, KDE ZAČNOU PŮSOBIT DŘÍV, VE VĚTŠÍM MNOŽSTVÍ A MÉNĚ UNAVENÍ. Prostě účinnost vámi konzumovaných vitamínů se zásadním způsobem ZVÝŠÍ. Což je samozřejmě individuální a porot z vědecké opatrnosti neudáváme žádná procenta.